Žraloci se po Covid pauze ukázali na závodech

Facebook
Twitter

Po dlouhém čekání bez možnosti plavat či závodit jsme se chytli šance a 12 žraloků odcestovalo na závody do Pardubic, které dostaly výjimku od MZČR. Dubnové kolo českého poháru mělo striktní podmínky (negativní PCR test, nošení respirátorů po celou dobu závodů, omezení počtu účastníků), které musely být dodržovány plavci, trenéry i rozhodčími. I přes velký tréninkový výpadek byl náš klub vidět mnohokrát ve finále.

Nejlépe si vedla GABRIELA CHUDÁRKOVÁ, která vytěžila z tvrdé přípravy na suchu a dosáhla na 2 pódiová umístění 🥈na 50 Z a 🥉na 100Z. Do finále A se dostal JAN SLÍVA, který skončil 7. na 50 M. Do B finále se dále probojovali: PETRA VYBÍHALOVÁ, ANNA ANDRLOVÁ, MARTIN RÁČEK, ŠIMON PÁNÍK A KRYŠTOF BURSA. Pro poslední dva jmenované to byla první finálová zkušenost na českém poháru! Velmi srdnatě bojovali také MARIE SVOBODNÍKOVÁ, VERONIKA KHAINOVÁ, MATĚJ KONEČNÝ, DAVID KLUSAL A JIŘÍ KOLOMAZNÍK. Mezi žraloky se našli dokonce tací, kteří si i po tak dlouhé době bez plaveckého tréninku vytvořili osobní rekordy!! A to především díky jejich plnému nasazení na suché přípravě.

Všichni plavci plně využili možnosti jakéhokoli plavání, tudíž věnovali velkou pozornost rozplavání před závodem a vyplavání po závodech. Nešlo o porovnání výkonů s ostatními plavci z jiných klubů, kteří mohli mít úplně jiné podmínky, ale snažili se ze sebe dostat to nejlepší. Věříme, že jim tato zkušenost pomůže s motivací do další přípravy!

Buď v obraze

Související příspěvky

Zlínský sandál 2024

Úžasné závodní dopoledne plné plavání a zábavy Na závodech pořádaných především pro naše přípravkové plavce se závodilo v 50 motýlu, 50 a 25 znaku, 50

Cena Brněnského Draka

V sobotu 6.4. se konaly závody v Brně, a to konkrétně Cena Brněnského draka Na tyto závody se vydala 14členná výprava ŽRALOKŮ Byť se pro

Grand prix Bruntál

V sobotu se malá výprava pěti závodníků vypravila do Bruntálu na 15. ročník místní Grand Prix. I přes menší počet se našim plavcům podařilo vybojovat

ZLÍNSKÝ SANDÁL 2024

Závod pro Žraloky všech věkových kategorií V sobotu 6.4.2024 proběhne tradiční závod – Zlínský Sandál, který pořádáme pro naše přípravkáře a jejich rodiny Jedná se

Školní rok 2023/2024

Kurzy přípravky na další školní rok 2023/2024

Klikněte na tlačítko níže a vyplňte Online přihlášku nebo si stáhněte fyzickou.

Vážení rodiče,

máme za sebou první týden plavecké přípravky, kdy jsme Vám předali kartičky ke vstupu na bazén
a ve vodě proběhlo rozřazování dětí na dráhy podle úrovně jejich plaveckých dovedností. U pokladen 50m bazénu Vám budeme k dispozici také příští týden vždy 15 minut před zahájením plavecké výuky.

Vzhledem ke skutečnosti, že od příštího týdne již nebude probíhat pravidelné testování dětí ve školách, budeme jedenkrát týdně vybírat čestné prohlášení, které naleznete v příloze.

Prosíme, aby toto čestné prohlášení odevzdávali všechny děti bez ohledu na věk, protože součástí formuláře je i prohlášení o neexistenci příznaků (kašel, …). Na děti do 6 let se nevztahují podmínky
pro vstup na bazén – očkování, testování, prodělaná nemoc.

V praxi to bude probíhat tak, že u pokladen bude stát cvičitel/ka Zlínského plaveckého klubu, kteří budou čestné prohlášení vybírat. Teprve poté bude možné si vyzvednout čip ke vstupu na bazén. V případě, že zapomenete čestné prohlášení doma, bude možné ho vyplnit na místě. Testy ani jiné certifikáty kontrolovat nebudeme.