Skvělé výkony na VC Znojma

,

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

První závody v zimní sezóně se konaly na městské plovárně Louka ve Znojmě. Venkovní areál hostil přes 300 závodníků a z toho bylo 11 zástupců Zlínského plaveckého klubu. Žraloci se v celorepublikové konkurenci rozhodně neztratili. Součástí závodů byl atraktivní vyřazovací formát na 50m disciplíny, kde po rozplavbách vznikly dvě osmičlenné skupiny nejrychlejších závodníků, z nichž v každém kole polovina vypadla a polovina postoupila. Nakonec se tedy utkali vítězové obou skupin ve strhujícím dvoučlenném finále. V tomto formátu nejdále doplavala GABRIELA CHUDÁRKOVÁ, která ve finále těsně zaostala za prvním místem na 50m VZ. JAN SLÍVA zaostal za branami finále, kdy těsně nepostoupil ze své skupiny na 50m M a 50m Z. Jan také postoupil na 50m VZ, k němu se připojili prsaři MARTIN RÁČEK a NATÁLIE HLATKÁ, kteří také proskočili do dalšího kola.

Zbylé disciplíny se plavaly klasicky – ráno rozplavby a odpoledne finále A+B. Ve finále A si pro celkové druhé místo na 100m VZ doplavala opět GABRIELA CHUDÁRKOVÁ. Další finálovou účast A přidali PETRA VYBÍHALOVÁ a MARTIN RÁČEK, kteří se kvalifikovala na 100m M resp. na 100m P. Petra přidala finále B na 200m M a Martin na 200m P. Do B finále se dvakrát dostala i NATÁLIE HLATKÁ, nejmladší členka naší výpravy, která se probojovala do odpoledního bloku na 100m P a 200m P.

Dalšími členy výpravy byli KRYŠTOF BURSA, MATĚJ HORČIČKA, MATĚJ KONEČNÝ, ŠIMON PÁNÍK, MARIE SVOBODNÍKOVÁ a FILIP ZÁBOJNÍK, kteří si vytvářeli osobní rekordy a získávali zkušenosti do začínající zimní sezóny, která vyvrcholí v prosinci.

Gabriela Chudárková na stupni vítězů na 50m VZ

Buď v obraze

Související příspěvky

Přípravka bez doplatku

Vážení rodiče a přátelé plavání, úvodem Vám všem jménem celého Zlínského plaveckého klubu přejeme poklidné dokončení školního roku a pohodové prázdniny. Po nich nás čeká

Přípravka až od září!

Vážení rodiče, Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením NENÍ nyní možné obnovit výuku na plavecké přípravce. Velmi nás to mrzí. Doufáme však, že se uvidíme buď

Zjistěte jestli se Vás týká přípravka bez doplatku. Přihlášky a tábory.