Skvělé výkony na VC Znojma

,

Facebook
Twitter

První závody v zimní sezóně se konaly na městské plovárně Louka ve Znojmě. Venkovní areál hostil přes 300 závodníků a z toho bylo 11 zástupců Zlínského plaveckého klubu. Žraloci se v celorepublikové konkurenci rozhodně neztratili. Součástí závodů byl atraktivní vyřazovací formát na 50m disciplíny, kde po rozplavbách vznikly dvě osmičlenné skupiny nejrychlejších závodníků, z nichž v každém kole polovina vypadla a polovina postoupila. Nakonec se tedy utkali vítězové obou skupin ve strhujícím dvoučlenném finále. V tomto formátu nejdále doplavala GABRIELA CHUDÁRKOVÁ, která ve finále těsně zaostala za prvním místem na 50m VZ. JAN SLÍVA zaostal za branami finále, kdy těsně nepostoupil ze své skupiny na 50m M a 50m Z. Jan také postoupil na 50m VZ, k němu se připojili prsaři MARTIN RÁČEK a NATÁLIE HLATKÁ, kteří také proskočili do dalšího kola.

Zbylé disciplíny se plavaly klasicky – ráno rozplavby a odpoledne finále A+B. Ve finále A si pro celkové druhé místo na 100m VZ doplavala opět GABRIELA CHUDÁRKOVÁ. Další finálovou účast A přidali PETRA VYBÍHALOVÁ a MARTIN RÁČEK, kteří se kvalifikovala na 100m M resp. na 100m P. Petra přidala finále B na 200m M a Martin na 200m P. Do B finále se dvakrát dostala i NATÁLIE HLATKÁ, nejmladší členka naší výpravy, která se probojovala do odpoledního bloku na 100m P a 200m P.

Dalšími členy výpravy byli KRYŠTOF BURSA, MATĚJ HORČIČKA, MATĚJ KONEČNÝ, ŠIMON PÁNÍK, MARIE SVOBODNÍKOVÁ a FILIP ZÁBOJNÍK, kteří si vytvářeli osobní rekordy a získávali zkušenosti do začínající zimní sezóny, která vyvrcholí v prosinci.

Gabriela Chudárková na stupni vítězů na 50m VZ

Buď v obraze

Související příspěvky

Mistrovství České republiky juniorů

24.-26.5. se skupina 8 nadějných juniorů vydala bojovat o mistrovské medaile do Prahy Závody byly prvním sezónním vrcholem pro naše Žraloky, ovšem čeká nás toho

Soustředění 4. a 5. třídy – Zlín

Od čtvrtka do neděle absolvovali naši nejmenší závodní plavci soustředění v domácích podmínkách. Skupina celkem 18 Žraloků absolvovala 11 hodin tréninku v bazénu, 2 hodiny

Velká cena Pardubic

Od pátku do neděle se vypravila naše osmičlenná skupinka do Pardubic na 2. kolo českého poháru Jako vždy šlo o velkou českou plaveckou akci, na

Školní rok 2023/2024

Kurzy přípravky na další školní rok 2023/2024

Klikněte na tlačítko níže a vyplňte Online přihlášku nebo si stáhněte fyzickou.

Vážení rodiče,

máme za sebou první týden plavecké přípravky, kdy jsme Vám předali kartičky ke vstupu na bazén
a ve vodě proběhlo rozřazování dětí na dráhy podle úrovně jejich plaveckých dovedností. U pokladen 50m bazénu Vám budeme k dispozici také příští týden vždy 15 minut před zahájením plavecké výuky.

Vzhledem ke skutečnosti, že od příštího týdne již nebude probíhat pravidelné testování dětí ve školách, budeme jedenkrát týdně vybírat čestné prohlášení, které naleznete v příloze.

Prosíme, aby toto čestné prohlášení odevzdávali všechny děti bez ohledu na věk, protože součástí formuláře je i prohlášení o neexistenci příznaků (kašel, …). Na děti do 6 let se nevztahují podmínky
pro vstup na bazén – očkování, testování, prodělaná nemoc.

V praxi to bude probíhat tak, že u pokladen bude stát cvičitel/ka Zlínského plaveckého klubu, kteří budou čestné prohlášení vybírat. Teprve poté bude možné si vyzvednout čip ke vstupu na bazén. V případě, že zapomenete čestné prohlášení doma, bude možné ho vyplnit na místě. Testy ani jiné certifikáty kontrolovat nebudeme.