Facebook
Twitter

Od pátku do neděle probíhalo v Brně šesté kolo českého poháru. Na úplně novém 25m bazénu, který se oficiálně otevíral až dnes, se sešla silná konkurence z českých, slovenských, polských, rakouských plavců a plavkyň. Náš klub vyslal výpravu 7 Žraloků, kteří se snažili předvést co nejlepší výkony 🦈

Brněnské závody jsou specifické tím, že 50m závody se plavou způsobem SKINS: z dopoledních rozplaveb postoupí 8 nejlepších, kteří se odpoledne představí proti sobě ve finále. To se plave vyřazovacím způsobem, kdy z osmi postoupí čtyři závodníci, ze čtyř jdou dál dva a z nich teprve vyjde vítěz. A to vše s pauzou pouze 3 minuty mezi starty! Ti nejlepší tak musí předvést 3 vyčerpávající výkony, než dosáhnou na vítězství 😰

Nejlepšího umístění dosáhl Jan SLÍVA, který se v závodech SKINS na 50 M a 50 Z dostal do TOP 4 a celkově skončil v obou případech na 3. místě. K tomu Honza přidal 4. místo na 100 M a 5. místo na 100 VZ 🤩

Naše Žraločice 🦈 Veronika KHAINOVÁ a Natálie HLATKÁ dosáhly také na skvělé umístění. Obě dvě se dostaly do dvakrát do A finále – Verča na 50 M a 100 VZ, Natka na 50 P a 200 P. Natálii se podařilo přidat ještě vítězství v B finále na 100 P 🙌

Na závodech se dál předvedli: Kryštof BURSA, Julie KEŇOVÁ, Radomír PASTUŠAN a Filip ZÁBOJNÍK, kteří atakovali a někdy i úspěšně překonávali své osobní rekordy 💥

Všem Žralokům děkujeme za reprezentaci a teď se přesuneme na opačnou věkovou stranu – čeká nás krajský přebor 10 a 11 letých!

Buď v obraze

Související příspěvky

Letní pohár ČR – Morava r.2014

Svůj první pohár Moravy absolvovali naši nejmenší Žraloci ročníku 2014. Do Kopřivnice se kvalifikovali tři bojovníci za náš oddíl – Jiří KRUPICA, Josef MACHŮ a

Školní rok 2023/2024

Kurzy přípravky na další školní rok 2023/2024

Klikněte na tlačítko níže a vyplňte Online přihlášku nebo si stáhněte fyzickou.

Vážení rodiče,

máme za sebou první týden plavecké přípravky, kdy jsme Vám předali kartičky ke vstupu na bazén
a ve vodě proběhlo rozřazování dětí na dráhy podle úrovně jejich plaveckých dovedností. U pokladen 50m bazénu Vám budeme k dispozici také příští týden vždy 15 minut před zahájením plavecké výuky.

Vzhledem ke skutečnosti, že od příštího týdne již nebude probíhat pravidelné testování dětí ve školách, budeme jedenkrát týdně vybírat čestné prohlášení, které naleznete v příloze.

Prosíme, aby toto čestné prohlášení odevzdávali všechny děti bez ohledu na věk, protože součástí formuláře je i prohlášení o neexistenci příznaků (kašel, …). Na děti do 6 let se nevztahují podmínky
pro vstup na bazén – očkování, testování, prodělaná nemoc.

V praxi to bude probíhat tak, že u pokladen bude stát cvičitel/ka Zlínského plaveckého klubu, kteří budou čestné prohlášení vybírat. Teprve poté bude možné si vyzvednout čip ke vstupu na bazén. V případě, že zapomenete čestné prohlášení doma, bude možné ho vyplnit na místě. Testy ani jiné certifikáty kontrolovat nebudeme.