Plavecké kurzy

Chcete naučit Vás nebo Vaše děti plavat?
Přihlaste se k nám do plavání pro dospělé, a vaše děti do plavecké přípravky Zlínského plaveckého klubu - SHARKS! Postaráme se, aby se Vaše děti naučily plavat, a to zábavnou formou. Výuka probíhá každý den na různých bazénech podle plavecké výkonnosti.

„Kdo jsme? Žraloci! Co jsme? Žraloci! My jsme? Žraloci!"

Plavecká přípravka

Učíme plavat neplavce i plavce
od 5 let - 15 let.

Závodní plavání

Výběrová skupina plavců, kteří chtějí pomýšlet na vrcholové plavání.

Tábory

Přihlaste děti na příměstské tábory se zaměřením na zdokonalení plavání.

Vyberte

PLAVECKÁ PŘÍPRAVKA

Dětský bazén

Pro koho je určen?

Tento bazén je určen především pro neplavce a začátečníky od 5 let. Děti zde dosáhnou na dno bazénu, a při výuce jsou cvičitelé přítomni ve vodě.
Výuka probíhá 1x týdně a trvá 55 minut.

Jak to probíhá?

Každá hodina začíná rozcvičkou, aby děti již v mladém věku začaly poznávat své tělo a jeho možnosti. U nejmenších začátečníků startujeme základním seznámením s vodou, ponořením hlavy, udržením na vodě, u pokročilejších začínáme postupnou výukou plaveckého způsobu znak a kraul. Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, jelikož by to mohlo vést ke špatnému návyku. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody, lovení puků, hry a mnoho zajímavých prvků, které bývají pro děti zábavné. Jednou za čas bývají společné hodiny, kdy uspořádáme pro děti štafety a společné hry.

Středa

16.00 - 16.55
17.00 - 17.55

Čtvrtek

16.00 - 16.55

Pátek

16.00 - 16.55


25m bazén

Pro koho je určen?

Tento bazén je určen pro děti od 7 let se zvládnutými základy plavání. Jedná se o důležitý mezistupeň - přechod z malého dětského bazénu na velký 50m bazén není pro děti snadný.
Výuka probíhá 1x týdně a trvá 55 minut.

Jak to probíhá?

Každá hodina začíná aktivní rozcvičkou, aby se děti zahřály a připravily své tělo na plavecký trénink. Na 25m bazénu máme děti rozděleny do družstev dle jejich úrovně plavání. Nejmenší plaváčci jsou v drahách s menší hloubkou, aby byl zajištěn co možná nejsnazší přechod z dětského bazénu. Zde se věnujeme primárně rozvoji plaveckého způsobu znaku. V hluboké vodě jsou již děti pokročilejší a už pilně nacvičují plavecký způsob kraul. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody a mnoho zajímavých prvků, které bývají pro děti zábavné. V úterní i středeční hodině plaveme na šířky.

Úterý

18.00 - 18.55

Středa

18.00 - 18.55


50m bazén

Pro koho je určen?

Tento bazén je určen pro děti od 7 do 15 let se zvládnutými základy plavání. Děti musí zvládnout plavat samy bez pomoci dospělého. Jedná se o hlubší bazén, kde děti nedosáhnou na dno.
Výuka probíhá 1x nebo 2x týdně a trvá 55 minut.

Jak to probíhá?

Scházíme se na straně u plavčíkárny. Každá hodina začíná aktivní rozcvičkou, která děti připraví na plavecký trénink. Na 50m bazénu máme děti rozděleny do družstev dle jejich plavecké úrovně. Po zvládnuté znakové souhře se děti následně věnují kraulu, poté plaveckému způsobu prsa a na nejlepších drahách si dětí vyzkouší i motýlka. Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody, lovení puků, štafety a mnoho zajímavých prvků, jež bývají pro děti zábavné.

Pondělí

17.00 - 17.55

Úterý

17.00 - 17.55

Středa

17.00 - 17.55

Čtvrtek

17.00 - 17.55

Pátek

17.00 - 17.55


ZÁVODNÍ PLAVÁNÍ

Pro koho je určeno?

Jde o výběrovou skupinu plavců od 9 let s dobře zvládnutými základy plavání, kteří chtějí dále rozvíjet své plavecké schopnosti a dovednosti na závodní úrovni.
Výuka probíhá až 5x týdně a trvá 55 minut.

Podmínky pro zařazení do závodního plavání?

-dobře zvládnuté základy plavání
-absolvování sportovní prohlídky u lékaře
-pravidelná účast na závodech
-možnost pravidelně navštěvovat tréninky sportovních tříd (po domluvě s trenérem)
-účast na tréninku minimálně 3x týdně
Pro zařazení plavce do závodního plavání nás kontaktujte na tel. 731 282 086.

Pondělí

17.00 - 17.55

Úterý

17.00 - 17.55

Středa

17.00 - 17.55

Čtvrtek

17.00 - 17.55

Pátek

17.00 - 17.55


PLAVÁNÍ PRO DOSPĚLÉ

Pro koho je určeno?

Tento kurz je určen pro plavce začátečníky i pokročilé od 15 let.
Výuka probíhá 1x nebo 2x týdně a trvá 55 minut.

CO SE NAUČÍTE?

Kurz je určen pro plavce začátečníky i pokročilé. Naučíme vás základy všech plaveckých způsobů a také spoustu plaveckých dovedností, které se vám mohou hodit jak v normálním životě, tak při závodech všeho druhu (triatlon, plavání,..). Kurz vede tým mladých a vyškolených trenérů.

Pondělí

18.00 - 18.55

ČTVRTEK

18.00 - 18.55

Školní rok 2023/2024

Kurzy přípravky na další školní rok 2023/2024

Klikněte na tlačítko níže a vyplňte Online přihlášku nebo si stáhněte fyzickou.

Vážení rodiče,

máme za sebou první týden plavecké přípravky, kdy jsme Vám předali kartičky ke vstupu na bazén
a ve vodě proběhlo rozřazování dětí na dráhy podle úrovně jejich plaveckých dovedností. U pokladen 50m bazénu Vám budeme k dispozici také příští týden vždy 15 minut před zahájením plavecké výuky.

Vzhledem ke skutečnosti, že od příštího týdne již nebude probíhat pravidelné testování dětí ve školách, budeme jedenkrát týdně vybírat čestné prohlášení, které naleznete v příloze.

Prosíme, aby toto čestné prohlášení odevzdávali všechny děti bez ohledu na věk, protože součástí formuláře je i prohlášení o neexistenci příznaků (kašel, …). Na děti do 6 let se nevztahují podmínky
pro vstup na bazén – očkování, testování, prodělaná nemoc.

V praxi to bude probíhat tak, že u pokladen bude stát cvičitel/ka Zlínského plaveckého klubu, kteří budou čestné prohlášení vybírat. Teprve poté bude možné si vyzvednout čip ke vstupu na bazén. V případě, že zapomenete čestné prohlášení doma, bude možné ho vyplnit na místě. Testy ani jiné certifikáty kontrolovat nebudeme.