Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Žraloci Zlínského plaveckého klubu vítězili v Trenčíně

Ve výborných výkonech pokračovali Žraloci poslední říjnovou sobotu na Slovensku. Na mezinárodních závodech o Pohár Trenčína získali 25 medailí a vylepšili si své kvalifikační časy pro zimní republikové mistrovství, které je čeká už za měsíc v Plzni
„Hlavní oporou byl sedmnáctiletý Martin Klusal, který v nových osobních rekordech zvítězil na 50, 100 i 200 volný způsob. Další vítězství vybojoval Matěj Zábojník na 200 prsa a společně s Martinem Ráčkem a Matějem Goldou, kteří si doplavali pro stříbrnou a bronzovou medaili, se zasloužili o historický zápis do klubové historie, protože to bylo poprvé, kdy naši plavci obsadili na mezinárodních závodech všechny medailové posty v jedné disciplíně,“ upozornil Aleš Macek, místopředseda klubu.
Ani další zlínští plavci se nenechali zahanbit. Jan Slíva a Monika Langerová sbírali v Trenčíně stříbrné medaile. „Honza vylovil čtyři, na 50 a 100 znak a 50 a 100 motýlek. Monika tři, na 50, 100 a 200 znak. Matěj Zábojník ke zlatu na 200 prsa přidal ještě stříbro na 50 a 100 prsa a na 100 polohovku. Petra Vybíhalová doplavala druhá na 50 motýlek a 100 volný způsob a třetí na 100 motýlek a 100 a 200 znak,“ upřesnil trenér Vilém Čejka.
Výlov medailí z trenčínského bazénu uzavřela Adéla Honsová, která byla druhá na 50 prsa a třetí na 50 volný způsob, 100 prsa a 100 polohový závod. O zlato přišla Anna Andrlová, která nenašla přemožitelku na 50 motýlek. „Bohužel se však nepatrně pohnula na startu a místo radosti z vítězství byly po doplavání a následné diskvalifikaci slzy zklamání,“ mrzí ještě nyní Čejku.
„Přes neúčast dvou největších opor, v sobotu nemocné Gabriely Chudárkové a na Floridě se připravujícího Lukáše Macka, byli naši Žraloci v Trenčíně těžko k přehlédnutí. Před blížícím se vrcholem sezony potvrdili velmi stabilní výkonnost a vše nasvědčuje tomu, že se na západě Čech představí za měsíc ve vrcholné formě,“ těšilo trenérku Hanu Mackovou.