Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

VIII. ročník závodů Zlínský sandál

V sobotu 22. dubna 2017 se konal na 25 metrovém bazénu VIII. ročník závodů Zlínský sandál pro naše malé plavce z přípravky Zlínského plaveckého klubu. Závody, jako již zpravidla bývají, jsou vstupním můstkem do plaveckých sportovních tříd. Na startovní bloky se letos postavilo téměř 140 plavců. Závodníci byli rozděleni do 6 kategorií podle věku a školní třídy. Mladší (1. – 3. třída) plavali znak, prsa a volný způsob v délce 25 metrů, starší zvládli 50 metrů a navíc přidali i motýlek. Každý účastník mohl plavat 2 závody.
Zlínský sandál byl, jako již tradičně, zahájen ukázkou plaveckých způsobů v podání našich nejmenších plavců ze 4. a 5. sportovní třídy. Po rozplavání, kde se naposledy ladila plavecká technika, a úvodním slově pana předsedy klubu Davida Koše se závody naplno rozjely. Odměnou za předvedené výkony byly pro vítězné trio medaile a hodnotné ceny. Bohužel ne všichni mohli stát na stupních vítězů, ale přesto doufáme, že čestný diplom a drobné občerstvení bylo záplatou na sportovní srdíčko našich nejmladších nadějí.
Za podporu děkujeme Statutárnímu městu Zlínu a všem sponzorům. Velký dík patří také rodičům, prarodičům či rodinným příslušníkům, kteří vážili cestu na zlínský bazén a následně vytvořili fantastickou atmosféru, která je silným hnacím motorem pro všechny závodníky. Pro organizátory a rozhodčí jsou největší odměnou rozzářené tváře dětí a fandící rodiče! Děkujeme a na dalších závodech se budeme opět těšit.