Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Plavání pro děti

Dětský bazén

 

Tento bazén je určen především pro neplavce od 5 let. Výuka probíhá 1x týdně a vyučovavací hodina trvá 60 minut.

Každá hodina začíná krátkou rozcvičkou, aby děti již v mladém věku pomalu začaly poznávat své tělo a jeho možnosti. Začínáme u nejmenších začátečníků základním seznámením s vodou, ponořením hlavy, udržením na vodě, u těch pokročilejších znakovýma nohama, znakovou rukou a po Vánocích celým znakem. Dále se pokračuje kraulovýma nohama a pomalým nácvikem kraulové ruky. Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, protože by to vedlo ke špatnému návyku určitého cvičení či stylu. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody, lovení puků a mnoho zajímavých prvků, jež bývají pro děti odměnou. Jednou začas bývají společné hodiny, kdy uspořádáme pro děti štafety a společné hry.

Středa 17.00 - 18.00
Čtvrtek 16.00 - 17.00
Pátek 16.00 - 17.00

Přihlášku naleznete zde.

 

25m bazén

 

Tento bazén je určen pro děti od 7 let se zvládnutými základy plavání. Výuka probíhá 1x týdně a vyučovavací hodina trvá 60 minut.

Každá hodina začíná krátkou rozcvičkou, aby děti již v mladém věku pomalu začaly poznávat své tělo a jeho možnosti. Na 25m bazénu máme děti rozděleny do 4 družstev. Nejmenší plaváčci jsou v drahách u dámských šaten, aby byl zajištěn co možná nejsnazší přechod z dětského bazénu. Zde je v prvních dvou měsících zpravidla zopakováno a znovu připomenuto, co se doposud naučily, tedy znakové nohy, znakové ruce a následně celý znak. V hluboké vodě jsou již děti pokročilejší a už pilně nacvičují kraulové nohy a procvičují kraulovou ruku. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody a mnoho zajímavých prvků, jež bývají pro děti odměnou. V úterních hodinách plaveme na délky a ve středečních na šířky.

Úterý 18.00 - 19.00
Středa 18.00 - 19.00

Přihlášku naleznete zde.

 

50m bazén

 

Tento bazén je určen pro děti od 7 až do 15 let se zvládnutými základy plavání. Výuka probíhá 1x nebo 2x týdně a vyučovavací hodina trvá 60 minut.

Každá hodina začíná krátkou rozcvičkou, aby děti již v mladém věku začaly poznávat své tělo a jeho možnosti. Scházíme se na straně u plavčíkárny. Na 50m bazénu máme děti rozděleny do 4 družstev. Na první dráze je v prvních dvou měsících zpravidla zopakováno a znovu připomenuto, co se doposud naučily, tedy znakové nohy, znakové ruce a následně celý znak. Následně se přesunou k nácviku kraulových nohou a kraulovému cvičení. Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, protože by to vedlo ke špatnému návyku určitého cvičení či stylu. Před koncem hodiny zařazujeme skoky do vody a mnoho zajímavých prvků, jež bývají pro děti odměnou. Na dalších drahách se věnují zvládnutému znaku, dopilují kraul a v jarních měsících začínají s plaveckým způsobem prsa. Určitou motivaci pro ně jistě bude, že na dalších drahách plavou děti ze Sportovního plavání, které již jezdí na závody a věnují se kompenzačním cvičením na suchu.

Pondělí 17.00 - 18.00
Úterý 17.00 - 18.00
Středa 17.00 - 18.00
Čtvrtek 17.00 - 18.00
Pátek 17.00 - 18.00

Přihlášku naleznete zde.