Matěj Zábojník dorosteneckým mistrem České republiky

Na Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých byl hlavní oporou Žraloků Zlínského plaveckého klubu 17letý Matěj Zábojník. Na prsové dvoustovce, která je jeho hlavní tratí, získal v kategorii open bronzovou medaili a mezi staršími dorostenci doplaval druhý. Skvěle se Matějovi vydařilo dorostenecké finále na 50 prsa, kde dokonale zaskočil všechny soupeře včetně favorizovaného Filipa Chrápavého a vybojoval nečekaný mistrovský titul. Medailovou sbírku zkompletoval stříbrem na prsové stovce. Martin Klusal obhájil na kraulové padesátce stříbrnou medaili z letního šampionátu mezi staršími dorostenci. Výbornými výkony se prezentovali i naši čerství vysokoškoláci Gabriela Chudárková, Petra Vybíhalová a Honza Slíva. Gabriela doplavala pátá na 100 volný způsob a sedmá na 50 znak. Na stejné trati dohmátl Honza šestý. Petra, přestože jí finále open uniklo, vylepšila ve všech svých startech nejlepší osobní výkony a prožila v Plzni svou malou osobní plaveckou renesanci. Pouhých pět setin vteřiny dělilo od finále na kraulové padesátce Zdeňka Vaněčku.
Mezi dorostenci si pro 5. místa na 50 a 100 znak a 7. místo na 200 znak doplavala Monika Langerová. Adéla Honsová poprvé zaplavala 100 kraul pod minutu a skončila sedmá. O stupínek výše dohmátla na 100 polohovku a na 50 kraul byla osmá. Martin Klusal ke stříbru na 50 kraul přidal ještě 7. místo na 100 polohovku, 8. místo na 100 kraul a 10. místo na 50 motýlek. Martin Ráček vybojoval 6. místo na 50 prsa, 8. místo na 100 prsa a 10. místo na 200 prsa. Výčet dorosteneckých finalistů uzavírá Matěj Golda 9. místem na prsa.
Trenérka Hana Macková byla po závodech opět spokojená: „Přestože se kvůli brzkému termínu letošního mistrovství zkrátila naše příprava na pouhých 13 týdnů, naši plavci byli výborně připravení a opět se prosazovali mezi nejlepšími. Kromě pěti medailí vybojovali další finálová umístění, 11 mezi dospělými a 22 v kategorii dorostu. Velmi si cením zejména umístění štafet, protože ty nejsou nikdy dílem jednotlivce, ale stojí na dobrých výkonech všech čtyř plavců. A naše štafety se hned desetkrát prosadily během čtyřdenního mistrovství do nejlepší finálové osmičky. Nejblíže k medailím měla ženská štafeta na 4x50 polohově ve složení Monika Langerová, Adéla Honsová, Anna Andrlová a Gabriela Chudárková a mužský kvartet Martin Klusal, Matěj Zábojník, Tomáš Kašpárek a Zdeněk Vaněčka na 4x50 volný způsob. Obojí zůstali těsně pod stupni vítězů na 4. místě. V mužské sestavě citelně chyběl Lukáš Macek, kterého na listopadový termín mistrovství nepustily studijní povinnosti na Floridě a který se do Česka krátce podívá až na prosincovou Vánoční cenu.“