Lukáš Macek vítězil v USA

Reprezentant Zlínského plaveckého klubu Lukáš Macek získal v loňském roce jako první zlínský plavec sportovní a studijní stipendium na americké univerzitě a od srpna 2016 studuje a trénuje na Keiser University ve West Palm Beach na Floridě.
Už během prvního roku studia se dokázal na americké půdě výrazně prosadit v silné mezinárodní konkurenci. Během prvního březnového víkendu získal dva tituly championa na 100 a 200 yardů prsa na americkém NAIA National Swimming Championships, který se konal v Columbusu. Nejen pro Zlín, ale také pro Keiser University jsou to první plavecké mistrovské univerzitní tituly. Už z rozplaveb na 100 prsa postupoval jako první v novém osobním rekordu 55,52. V podvečerním finále něj ještě téměř vteřinu ubral a po vynikajícím finiši vyhrál v čase 54,66, který konvertován na 25m bazén odpovídá času 1:00,67. O den později zvládl s přehledem i dvojnásobnou trať, když nový osobák z rána v odpoledním finále posunul na 2:00,51, což konvertováno na 25m bazén odpovídá času 2:13,77.