Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

III. ročník Oddílového přeboru

V sobotu 7. října 2017, na úvod zimní plavecké sezóny, proběhl III. ročník Oddílového přeboru Zlínského plaveckého klubu na 100 polohový závod. Plaveckého klání se zúčastnili plavci napříč všemi kategoriemi, tedy od těch nezkušenějších z A týmu, přes sportovní třídy a sportovní plavání až po nejmladší plavce z plavecké přípravky. Za zmínku jistě stojí, že nejstaršímu plavci bylo 22 let a nejmladšímu teprve šest. Žáci sportovních tříd a A týmu plavali 100 polohový závod a navíc si k tomu zvolili libovolnou padesátku. Plavci z přípravky plavali 2 libovolné padesátky. Nebývalo výjimkou, že se přímo po doplavání v bazénu sešel zkušený vítěz s teprve začínajícím benjamínkem. Důležitější ovšem bylo, že se téměř 150 našich aktivních plavců napříč všemi kategoriemi sešlo na společných závodech a mohli se vzájemně podpořit a ještě více utužit kolektiv.

V průběhu závodů probíhalo předání cen a motivačních poukázek za výkony dosažené v uplynulé letní plavecké sezóně 2017. Celkem bylo oceněno 37 závodnic a závodníků. V rámci vyhlašování jednotlivých závodních disciplín tři nejlepší obdrželi, pro mnohé první, medaile. Ale i pro děti, které se tentokrát na stupně vítězů ještě neprobojovaly, byl malou útěchou účastnický diplom s myšlenkou, že příště to již určitě vyjde.

Na závěr jsme si připravili novinku. Trenéři utvořili 6 závodních štafet na trať 5x50 volný způsob. Štafetu tvořil vždy trenér, žák 5., 6. a 7. sportovní třídy a jeden plavec z plavecké přípravky. Pevně věříme, že to bylo krásné zpestření konce závodů, protože v tu chvíli fandil každý.

Jsme velmi rádi, že rodiče, prarodiče a ostatní fanoušci vytvořili opět skvělou závodní kulisu a pomohli všem k ještě lepším výkonům nejenom na zlínské pětadvacítce, ale i do právě se rozjíždějící zimní sezóny.

„Kdo jsme? ŽRALOCI! - Co jsme? ŽRALOCI! – My jsme? ŽRALOCI!“

Fotogalerii ze závodů naleznete zde.