Dvakrát zlatá Anička Andrlová

O víkendu 10.–11.června se konala Letní mistrovství České republiky žactva v plavání. Místem soubojů nejlepších plavců ročníku narození 2003 byl moderní plavecký areál v Pardubicích.
Zlínský plavecký klub tady reprezentovali tři závodníci: Anna Andrlová, Matěj Konečný a Petr Urbánek. V průběhu nabitého víkendu vylovilo zlínské trio čtyři cenné kovy.
Anička Andrlová získala v motýlkářských disciplínách dva tituly Mistryně ČR v plavání 14ti letého žactva. Na úvod suverénně ovládla závod na 200 motýlek v čase 2:27,09 a na poloviční brala zlato za výkon 01:05,79. Tímto časem současně splnila limit do juniorské reprezentace České republiky pro následující sezónu. Své medailové vystoupení doplnila bronzem na 800 volný způsob v čase 9:47,55. O zlomek vteřiny unikla Aničce další medaile na 400 volný způsob. Ještě 50 metrů před cílem ztrácela na bronz více než vteřinu a půl. Výborným finišem se téměř dotáhla na bronzový stupínek, nakonec jí v čase 4:44,90 chybělo k medaili pouhých 14 setin vteřiny. Svou všestrannost potvrdila ještě 6. místem na 50 volný způsob.
Sadu medailí pro Zlínský plavecký klub rozšířil bronzem za třetí místo Petr Urbánek v nejkratším sprintu 50 volný způsob v čase 26,42. Na dvojnásobné trati získal „bramborovou“ medaili, když obsadil nepopulární čtvrté místo. Ve své doplňkové disciplíně 200 volný způsob dohmátl jako dvanáctý v pořadí.
Matěj Konečný letos absolvoval po mnoha zdravotních výpadcích prsařské disciplíny na tratích 100 a 200 na 16. a resp. 20.místě, osobní rekord předvedl na trati 50 volný způsob 0:27,86.

Na Mistrovství 13letých žáků v Ostravě se naši plavci vešli do druhé desítky startujících. Nejlepšího výsledku dosáhl David Klusal, který doplaval patnáctý na 100 motýlek a Tereza Večeřová, jež dohmátla na 100 znak na 18. místě.

Mezi 12letými žáky se do druhé desítky prosadil Šimon Páník, který doplaval na 200 prsa na 16. místě. Matěj Horčička a Filip Zábojník se umístili těsně za první dvacítkou. Nejlépe si hoši vedli ve štafetách, kde kvarteto Šimon Páník, Matěj Horčička, Filip Zábojník a Radomír Pastušan doplavalo na 4x50 polohový závod čtvrté a na 4x50 volný způsob šesté.

Všem zástupcům Zlínského plaveckého klubu děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na další medailová umístění.