Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Anička Andrlová a Petr Urbánek získali tituly Mistra České republiky žactva

O víkendu 9. – 10. prosince se konala Zimní mistrovství České republiky žactva v plavání.
Místem soubojů nejlepších 14letých plavců byl 25m bazén v Prostějově. Zlínský plavecký klub reprezentovali Anna Andrlová, Matěj Konečný a Petr Urbánek. V průběhu nabitého víkendu vylovilo zlínské trio z prostějovského bazénu čtyři cenné kovy.
Nejdříve si pro titul a zlatou medaili doplavala v sobotu dopoledne Anička Andrlová na 200 motýlek, když po výborném taktickém výkonu nastoupila v poslední padesátce k nezadržitelnému finiši a jasně zvítězila. Další titul vybojoval v kraulovém sprintu na 50 metrů Petr Urbánek. „Petr dokonale zaskočil všechny favority a pro titul si doplaval z předposlední rozplavby. V té finálové nedokázal jeho čas 25,52, který je i novým zlínským rekordem 14letých, překonat žádný z papírově silnějších soupeřů. Věřila jsem, že pojede pod 26 sekund, ale Petr podal naprosto koncentrovaný bezchybný výkon a příjemně překvapil nás všechny i sám sebe,“ popisovala dramatický závod jeho trenérka Hana Macková. Ve stejné disciplíně mezi žačkami potvrdila výbornou formu Anna Andrlová, když dohmátla třetí. Anička svou medailovou sadu zkompletovala v neděli stříbrem na 100 motýlek. Na 100 volný způsob ještě přidali Petr páté a Anička jedenácté, stejně jako Matěj Konečný na 100 prsa.
Na Mistrovství 13letých žáků v Trutnově překvapila Tereza Večeřová, které na stovce volný způsob jen těsně unikla medaile. Novým osobním rekordem 1:01,64 překonala zlínský rekord 13letých a skončila čtvrtá. Na poloviční trati doplavala devátá podobně jako David Klusal mezi chlapci. Stejné umístění vybojoval David i na 100 motýlek.
Mezi 12letými žáky se v Kopřivnici prosadil do druhé desítky Šimon Páník, který doplaval na 200 prsa na 19. místě. Josef Gába a Filip Zábojník se umístili ve třetí desítce.